MRF Turinio bankas MRF Turinio bankas
Prisijungti
Pagrindinis
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Žiūrėti visus Video Audio Tekstas
Privatumo politika DUK
Regioninės žiniasklaidos projektai • 2026.01.29 13:29

Bendruomeniškos linksmybės ant ledo Drevernoje

Gargždų banga
Gargždų banga

Turinį įkėlė

Bendruomeniškos linksmybės ant ledo Drevernoje
Your browser does not support the audio element.

Žiemos pramogos Drevernos mažajame uostelyje praėjusį savaitgalį išbudino prisnūdusį kaimą. Ant ledo čiuožė pačiūžomis, važinėjosi rogėmis ir rogutėmis, vaikštinėjo ledu – entuziastai net Svencelę pasiekė. Juk ne kasmet šaltis sukausto marias – pasak dreverniškių, tai įvyksta vidutiniškai kas penkmetį.
„Šiemet ledas tvirtai sukaustė Kuršių marias – sekmadienį Drevernoje sutikau iš Juodkrantės atžingsniavusių žmonių. Tiesiai – 7 kilometrai, – kalbėjo dreverniškė Olga Simonaitytė. – Nesvarbu, kad marios apsnigtos, ledas nelygus.“
Uostelį administruojanti UAB „Hortivita“ nusprendė pasinaudoti žiemos dovanomis – praėjusį savaitgalį pakvietė žmones papramogauti ant ledo. Nukasus sniegą, buvo įrengta čiuožykla, rogių karuselė. Rinkosi ne tik šio, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai. Vieni čiuožė rogutėmis ar pačiūžomis, kiti skriejo marių ledu rogėmis, traukiamomis sniego motociklo. Važinėjosi ir keturračiais.
„Į netradicinį renginį atvyko daug šeimų su vaikais, – atskleidė Drevernos bendruomenės pirmininkė Lina Strumylienė. – Suburti žmones, kad pasidžiaugtų žiema, – graži „Hortivitos“ iniciatyva.“
Linksmybės ant ledo jai priminė vaikystę, kai grįžę iš mokyklos vaikai žiemą traukdavo prie užšalusių marių žaisti ledo ritulį. „Kaimo senbuviai pasakojo, kad jaunystėje jie pačiūžomis nučiuoždavo iki Juodkrantės. Ant marių ledo švęsdavome Užgavėnes“, – dalijosi prisiminimais L. Strumylienė. – Ne tik vasarą smagu Drevernoje – ir tikrą žiemą, kokia yra šiemet.“
Uostelyje veikė improvizuotas ledo baras, čia galėjai paskanauti keptų stintų anksčiau nei Palangoje.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Linos STRUMYLIENĖS nuotr.

Autorius: Daiva Kazragienė

Turinio šaltinis

Kopijuoti, platinti ar skelbti šį turinį be autoriaus raštiško sutikimo draudžiama

Panašūs įrašai

2026-03-25

Nei paauglys, nei suaugęs: ką atskleidžia pamėgti bendraamžių „reelsai“?

Nei paauglys, nei suaugęs: ką atskleidžia pamėgti bendraamžių „reelsai“?
2026-03-25

Susipynusios kaimo ir bažnyčios istorijos

Susipynusios kaimo ir bažnyčios istorijos
2026-03-25

Naujos vertybės gyvojo paveldo sąvade

Naujos vertybės gyvojo paveldo sąvade
2026-03-25

Gydomosios mitybos terapeutė: „Mūsų organizmas geba stebuklingai gyti pats“

Gydomosios mitybos terapeutė: „Mūsų organizmas geba stebuklingai gyti pats“
2026-03-25

Kaimynystėje vyks prasminga šventė

Kaimynystėje vyks prasminga šventė
Dalintis straipsniu
Bendruomeniškos linksmybės ant ledo Drevernoje