Kodėl šiandien nebėra pankų, gotų ir emo? G. Duoblys apie išnykusias subkultūras
Bernardinai.lt
Turinį įkėlė
„Subkultūrų aukso amžius Lietuvoje baigėsi prieš maždaug penkiolika metų“, – sako koalicijos „Galiu gyventi“ advokacijos vadovas GIRVYDAS DUOBLYS.
Jo teigimu, šiandien subkultūrų reiškinį sunku įsivaizduoti, tačiau dar apie 2010-uosius jis buvo toks ryškus, kad policijos pareigūnai patys norėdavo dalyvauti specialiuose mokymuose, siekdami suprasti, ką reiškia neįprasta žmonių išvaizda ar elgsena.
Protestas ar mada?
Vakaruose subkultūros gimė kaip natūrali reakcija į vartotojišką visuomenę. Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę jos labiau įgijo mados pavidalą – giluminis protesto turinys dažnai likdavo antrame plane. Net tikrasis pankų judėjimas, turėjęs stiprų ekologinį ir socialinį užtaisą, ilgainiui prarado savo tapatybę – patys nariai nustojo tapatintis su tuo.
Viena įtikinamiausių subkultūrų išnykimo priežasčių – gerokai pagerėjęs gyvenimo lygis ir įstojimas į Europos Sąjungą. G. Duoblys šią transformaciją sieja su kardinaliai pasikeitusiu gyvenimo būdu.
„Vaizdžiai tariant, dabar vienoje dvidešimties metų jaunuolio kišenėje – viena paskola, kitoje – kita. Tai koks čia protestas? Reikia paskolas atidavinėti“, – sako G. Duoblys.
Jis mano, kad šiandien subkultūros kaip masinis judėjimas tiesiog išsisėmė. Anot pašnekovo, socialinė erdvė iš žmonių išsiurbia pernelyg daug energijos.
Autorius: Rokas Simanavičius, Tomas Kemzūra, Juozas Ruzgys
Kopijuoti, platinti ar skelbti šį turinį be autoriaus raštiško sutikimo draudžiama